FAQ

Przydatne wskazówki dla ankietera – 10 podpowiedzi.

Bądź szczery:

Zarówno serwis ankietowy, jak i jego klienci mają wdrożone mechanizmy zapewniania jakości, zarówno automatyczne, jak i ręczne. Jeśli podasz nielogiczne lub niemożliwe kombinacje odpowiedzi lub odpowiesz na otwarte pytania całkowicie niezrozumiale, ryzykujesz tym że zostaniesz wskazany przez system jako respondent który zaniża jakość badania (co w rezultacie prowadzi do utraty punktów lub co najgorsze usunięcia konta). Często niska jakość Twoich odpowiedzi może prowadzić do mniejszej liczby zaproszeń lub usunięcie nagród. Te sygnały należy potraktować jako znak do poprawy jakości udzielanych odpowiedzi.

Wypełnij swój profil:

Częsta i powtarzalna czynność, ponownie odpowiadanie na pytania, które zadawane były wcześniej bywa denerwująca. Ale… dzięki temu możemy zapewnić, że serwis zachęca do aktualizacji danych w celu poprawy targetowania.

Rutyna:

Najbardziej konsekwentni ankietowani odnoszą największe sukcesy. Jeśli będziesz konsekwentny, zaproszenia i wypełnianie badań będą przychodzić łatwiej. Częste logowania w serwisach i sprawdzanie skrzynki mailowej (nawet 1 raz dziennie) zwiększą Twoje zarobki.

Równowaga w wypełnianiu ankiet:

Podobnie jak w przypadku poprzedniego punktu, pamiętaj, aby uniknąć frustracji związanej z wypełnianiem zbyt wielu ankiet w zbyt krótkim czasie.

Zacznij ankietę tylko wtedy, gdy możesz ją ukończyć:

Długość ankiet może się różnić w zależności od Twoich odpowiedzi. Jeśli musisz zamknąć ankietę przed jej zakończeniem lub jeśli w międzyczasie sesja wygaśnie, nie otrzymasz wynagrodzenia (chociaż bywają badania które można dokończyć później).

Zacznij używać aplikacji na smartfona (np. OpinionAPP):

Chociaż nadal możesz uczestniczyć za pomocą samej przeglądarki, korzystanie z aplikacji zapewni Ci wygodniejszy sposób wypełniania badań oraz otrzymasz szybciej powiadomienia o nowych ankietach i innych funkcjach.

Czy im mniej serwisów tym lepiej?:

Każdy panel ankietowy ma zasady i ograniczenia dotyczące tego, kiedy, jak i ile możesz wypłacić. Niektórzy skupiają się na swoim ulubionym panelu ale większa liczba ankieterów wybiera każdy dostępny serwis aby wypełniać więcej ankiet oraz zwiększyć zarobki.

Sprawdź wcześniej zasady i ograniczenia wypłat:

Unikaj wysokich minimalnych progów, ponieważ nigdy nie wiesz, ile ankiet otrzymasz i ile średnio będzie wynosić wartość badania. Sprawdź również opinie na temat szybkości wypłat, ponieważ niektóre firmy próbują opóźniać płatności. Panele w których punkty lub $ lubią być przeterminowane bywają omijane z daleka.

Zrób coś dobrego:

Często gdy nie udaje mi się uzbierać w ciągu roku do wypłaty uzbierane punkty lub pieniądze przekazuję na cele charytatywne – Wartość tych nagród jest znacznie niższa.

Siła Twojej opinii:

Pamiętaj że firmy i instytucje coraz bardziej koncentrują się na danych, jeśli chodzi o projektowanie produktów, opinię publiczną, postrzeganie marki, ceny i inne aspekty. Nie lekceważ wpływu, jaki ma Twoja opinia na te procesy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *