FAQ

FAQ: Jak wyglada proces wysyłania ankiet? Skąd serwis ankietowy wie kiedy wysłać mi ankietę?

Pewnie każdy z Nas zastanawiał się jak to działa że serwis ankietowy wysyła ankiety, które odpowiadają mojej osobie, sposobie życia, dlaczego pytają o to co lubię, jem itp. Otóż wyjaśniam 🙂

Czym są ankiety profilowe i dlaczego są tak ważne?

Większość (albo i każda) firm badawczych, w których się zarejestrowałeś/aś tuż po utworzeniu konta wyśle Ci ankietę profilową lub przeniesie Cię na stronę gdzie będą dostępne ankiety profilowe. I to od nich najbardziej zależy ilość badań które będziesz otrzymywać, koniecznie wypełnij wszystko w swoim profilu a później minimum 1 raz na rok go zaktualizuj.
W ankietach profilowych zostaną zadane pytania dotyczące Twojej grupy demograficznej, zapytają co lubisz jeść, pić, zapytają co posiadasz i co zamierzasz kupić, czyli wszystkie najważniejsze informacje o Tobie. 

Czy oby to nie za dużo?

Wszystko co opisałem wcześniej może powodować zaskoczenie i takie o to pytanie: Czy to nie za dużo osobistych informacji? Otóż tak i nie. Musimy pamiętać że ankiety online są anonimowe, a informacje które są o Nas gromadzone służą tylko do dopasowania ankiety.


Najlepszym przykładem dopasowania ankiety jest badanie na temat Samochodów: Ferrari. Osoby które podały w ankiecie profilowej że są właścicielem auta tej marki otrzymają zaproszenie do badania, natomiast ja jako właściciel Volkswagena takiego badania nie otrzymam. 

Profil? Jednak ma to sens.

Pomyślmy o tym czy na przykład nastolatkowie mogliby wypełniać ankiety na temat alkoholu lub papierosów? Lub seniorzy wypełnili badanie na temat muzyki elektronicznej?

Taka sytuacja powodowałaby że z badań otrzymalibyśmy niepotrzebne dane, bądź mylące. Dlatego firmy badawcze wybierają i kontaktują się z osobami które najlepiej pasują według ich profilu ze zleconym badaniem.

Najważniejsze! Wypełniamy i aktualizujemy ankiety profilowe.

Pamiętajcie że przeważnie w każdym panelu ankietowym mamy możliwość poprawy/aktualizacji Naszego profilu. Niektóre serwisy umożliwiają aktualizację 1 raz na rok. Pamiętajcie im więcej podamy o sobie informacji tym więcej możemy otrzymać ankiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *